X

PORSCHE CLUB İSTANBUL

  • #web-teknolojiler
  • #back-end-development
  • #tasarim
  • #mobil-teknolojiler
  • #mobil-tasarim

PORSCHE KİMDİR ?

1947 yılında Stuttgart da Volkswagen ‘in oğlu Ferry Porsche tarafından kurulmuş üst segment araç skalasına yönelik bir kurum olan Porsche ‘un İlk modeli 1948 yılında çıkan Porsche 356 dır. Porsche ‘un bu gün olduğu yere gelmesini sağlayan ilk adımı olarak adlandırabileceğimiz Porsche 356 ‘nın tasarımını baba oğul beraber çalışarak oluşturmuş olan Volkswagen tasarımı yaparken hayata gözlerini yummuştur.

Rallilerde büyük başarılar kazanan , 6 silindirli ,arkadan motorlu spor araba olan  Porsche 911’i 1963 yılında piyasaya çıkarmışlardır.

Bir dönem Volkswagen ile ortak araç üretim işine giren Porsche, 2003 yılında Ferdinand Porsche nin torunu, Ferdinand Piech Volkswagen in CEO su olarak bu iki sirketin "ailesel" anlamda birlesmesini saglamistir. 

Porsche Lemans’ ı 16 kez kazanmis; Formula 1 de McLaren in motorunu yaratmis, Paris Dakkar Rallisi nin de zirvedeki isimlerinden biri olarak ne denli güclü bir marka olduğunu tarihe altın harflerle yazdırmıştır.

 

SORUNU NEYDİ ?

Porsche elite müşteri kitlesine gerçekte oldukları kadar elit hissettirebilmek , kullanıcılarını bir araya getirerek  ortak ilgi alanları içeren aktivitelerde yer almalarını sağlamak  , tüm bu etkinlikler ve ortak alanları olan araçları ile ilgili tüm detayları içeren dergileri indirip görüntüleyebildikleri bir çözüme odaklanmışken

NASIL ÇÖZDÜK?

Bizler tüm bu istekleri Ios & Android native olmak üzere 2 ayrı mobil uygulama ile çözüm sunduk. Yapılan bu uygulamaların tüm çalışmaları Porsche ‘ a özel çözüm olarak çalışılmış bu sadece müşteri memnuniyeti en üst düzeyde tutulmuştur.